Igłofiltry Pompy, agregaty pompowe Agregaty naśnieżające Deszczownie przenośne Deszczownie
KLAUDIA 1

Masztowe urządzenie do produkcji śniegu
KLAUDIA 3


Charakterystyka pracy urządzenia wymusza ustawienie go na stoku w miejscu osłoniętym od wiatru, bądź śnieżenie w warunkach bezwietrznych, ponieważ kierunek opadu wytworzonego śniegu jest ściśle uzależniony od kierunku wiatru.

UWAGA - urządzenie aktualnie nie jest dostępne w sprzedaży

Masztowe urządzenie do produkcji sniegu zbudowane jest z masztu (rura stalowa złączona w połowie), dwóch kompletów dysz wodnych, agregatu sprężarkowego oraz ramion podporowych. Wymienione elementy osadzone są na rurze głównej z blokadą i obrotnicą, która stanowi podstawę urządzenia. W przypadku uciązliwości zastosowania ramion podporowych urządzenie może być posadowione na stoku w zabetonowanym fundamencie z wykrozystaniem dolnego elementu rury głównej.

Transport urządzenia na stok odbywa sie pojazdem gąsienicowym na platformie pojazdu, ponieważ elementy urządzenia stanowią mobilne części składowe łatwe w montażu w miejscach posadowienia urządzenia na stoku. Urządzenie masztowe jest jedną z trzech propozycji wytwarzania sztucznego śniegu skonstruowanych i produkowanych przez P.P.H.U. "Klaudia".

DANE TECHNICZNE:
Produkcja śniegu - do 35 m3/godz
Zużycie wody - do 13 m3/godz
Ciśnienie wody - 15 - 30 bar
Temperatura wody zasilajacej - 0,5-2,0
Temperatura powietrza- od -3 do -18oC
Wilgotność względna powietrza- do 80%
Zapotrzebowanie na energię - 5 KW
Przyłącze wodne - 2" camlock Ciężar urządzenia - - 235 kG
Wymiary:
wysokość-8 m
pow. rozstawu ramion - 25 m2
pow. fund. betonowego - 1,5m2

Czynniki takie jak : temperatura wody, temperatura powietrza, wilgotność powietrza oraz ciśnienie wody mają decydujacy wpływ na jakość i ilość wytwarzanego śniegu.